O škole - Aktivity EVVO

Vítáme Vás v novém školním roce 2018/2019

V tomto školním roce mohou žáci opět dobrovolně sbírat víčka z pet lahví i plastová víčka z jiných sklenic a nádob. Touto aktivitou pomáháme těm, kteří to potřebují – letos sbíráme víčka pro Honzíka.

Víčka noste v taškách nebo sáčkách a dejte do určené krabice ve třídě nebo paní učitelce Vernerové.

Zaběhnutý je také sběr pomerančové kůry – nic jiného nemíchat, kůra z mandarinek, grepu, pomela se NESBÍRÁ. Sbírá se také citrónová kůra – musí být samostatně a BEZ DUŽINY.

Sáček s dostatečně usušenou kůrou zvažte, podepište, nezapomeňte třídu. DĚKUJEME

Letošní akce:

Den 1. pomoci – 12. září 2018 Staré náměstí

Barevný den s odpady – 18. září 2018 Staré náměstí

20. říjen Den stromů  – Den stromů byl ve světě vyhlášený již dříve, ale v České republice se začal slavit od roku 1906. Tradice, přerušená válkou a komunistickým režimem byla znovu obnovena až v roce 2000. S nápadem na obnovu této tradice v ČR přišli bývalý ředitel Botanické zahrady Univerzity Karlovy a známý popularizátor stromů Václav Větvička a dřevosochař Martin Patřičný. Datum první oslavy svátku stromů bylo stanoveno na 20. října 2000, protože v mnoha lokalitách České republiky jde o vhodný termín pro sázení stromů a podzim je také časem, kdy jsou stromy asi nejkrásnější a hrají všemi barvami. V tento den se konají různé akce, tento den má připomenout jak důležité pro naší planetu lesy a stromy jsou, že díky nim se udržuje příznivé bioklima pro život člověka.

Vánoční dílny – ve čtvrtek 13. 12. 2018 bude na 2. stupni projektový den – Vánoční dílny

Pro
celý den Dílnička