Výuka od 26. 4. 2021

Napsáno dne: 22.04.2021

Třídy 1. A, 1. B, 2.B , 3. B, 4. B se tento týden budou učit prezenčně.

Informace k testování žáků k přijímacím zkouškám.

Od pondělí nastoupí k prezenční výuce třídy: 1. A, 1. B, 2.B , 3. B, 4. B

Pro  skupinu – 2. A, 3. A, 4. A,  5. A a 5. B platí pro tento týden opět distanční výuka.

V rámci zajištění dohledu nad dětmi členů IZS a dalších vybraných profesí, zajišťujeme dohled nad těmito žáky i v průběhu distanční výuky jejich třídy v učebně s přístupem k notebooku s internetem.

Tito žáci musí být také testováni.

Informace k testování žáků k přijímacím zkouškám

Testování ve škole je rozloženo takto:

úterý 27.4.2021– budova Nádražní, vchod z ulice Pražského učebna 9.A

8.00 žáci 9.A

9.00 žáci 9.B

čtvrtek 29.4.2021– budova Komenského

8.00 žáci 5.A

10.00 žáci 5.B

Pokud se Vaše dítě nebude testovat ve škole, je nutné si zajistit jeho testování ve zdravotnické organizaci. Přikládáme také znění Mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví ČR ze dne 6. dubna 2021.

Rozvrhy on-line hodin:

aktualizovaný rozpis (22. 4. 2021):on-line od 26. 4. 2021 – finální

pozn. on-line rozvrhy v této podobě jsou pouze orientační (není např. uvedeno přesné dělení do skupin), rozhodující je termín schůzky v MS Teams

Školní družina:

Z důvodu testování žáků bude umožněn vstup do ŠD v pondělí a čtvrtek pouze v konkrétních časech: 6:15 h a v 7:00 h.

V úterý, středu a pátek bude ŠD v době 6:00 – 7:40 h, po vyučování každý den do 16:30.

Rozpis vstupu jednotlivých tříd: paní učitelky si děti vyzvednou v uvedený čas u šaten

• 1. A 7:30
  • 1. B 7:40
  • 2. B 7:30
  • 3. B 7:40
  • 4.B  7:40 (budova Nádražní, boční vchod z ul. Pražského)
  • děti IZS 7:00 a 7:50 (budova Nádražní, boční vchod z ul. Pražského)

Po příchodu do školy budou děti odvedeny do třídy (nebo ráno do ŠD), kde bude zahájeno samotestování (postup testování: Testování žáků – YouTube).

Další aktuální informace naleznete zde: https://www.msmt.cz/informace-k-provozu-skol-od-12-dubna-2021

Při zjištění pozitivity testu budou zákonní zástupci telefonicky vyrozuměni. Pokud došlo ke změně telefonního čísla, je nutné třídní učitelce neprodleně zaslat číslo nové.

V době testování v pondělí a ve čtvrtek buďte do 8:30 h k zastižení na telefonu.

Pokud bude pozitivní test v jiný než první den výuky  je nařízena izolace a opuštění výuky všech žáků, kteří byli s pozitivně testovaným v kontaktu při výuce v předchozích 2 dnech.

Testování žáka neprobíhá:
– při doložení, že prodělal laboratorně potvrzené onemocnění Covid-19, není v izolaci a od 1. pozitivního testu neuplynulo více než 90 dní
– při předložení, že má negativní výsledek antigenního testu nebo PCR testu, který není starší 48 hodin a byl proveden poskytovatelem zdravotních služeb
– má vystavený certifikát MZ ČR o provedeném očkování proti Covid-19 a od druhé dávky uplynulo nejméně 14 dní.

Ve škole:

Při vstupu do budovy je nutná desinfekce rukou. Žáci musí mít po celou dobu pobytu ve škole chirurgickou roušku (1 – 2 na výměnu).

Školní stravování:

Zkontrolujte si přihlášení/odhlášení obědů pro děti, které se budou v daný týden stravovat v ŠJ. Pro ostatní platí výdej do jídlonosičů jako doposud.

Rozpis odchodů na obědy najdete na stránkách jednotlivých tříd, skupina IZS bude chodit společně s 3. ročníky)

Provoz školy v dalších týdnech:

Dále bude vyučování probíhat rotační formou (týdenním střídáním obou skupin) dle nařízení MŠMT.

Vydávání materiálů

Nyní pouze v odpoledních hodinách dle rozpisu: pondělí, středa, pátek 14:00 – 16:00

Skupinové konzultace:

V rámci konzultací je možné realizovat nejen konzultace jeden na jednoho, ale lze rozšířit počet žáků 2. stupně až na 6, pokud jsou ze stejné třídy a jedná se o žáky ohrožené školním neúspěchem anebo žáků  9. tříd.

Žáci v těchto skupinách se také musí testovat.

Děkujeme za spolupráci