Lyžařský výcvik 2019

Napsáno dne: 04.03.2019

Od 17. – 22.2 2019 se žáci 7. ročníku účastnili lyžařského kurzu v Čenkovicích.

V Čenkovicích na nás čekala dvě překvapení:

1) vylepšené ubytování – „Statek“ prošel příjemnou rekonstrukcí, 2) dva dny pěkného slunečného počasí.

Přestože bylo přes den teplo a výrazně nad nulou, v noci se držely teploty bod bodem mrazu, a tak byly sjezdovky ráno tvrdé, rychlé a pěkně upravené. Odpoledne sníh změkl, hrnul se a tvořily se muldy. Žáci si tedy vyzkoušeli všechny proměny sněhu a s ním spojená úskalí.

Všichni to ale zvládli na jedničku a ve čtvrtek při závěrečných závodech nikdo nezaváhal a každý je zdárně dokončili. Ve středu odpoledne bylo volno – nelyžovalo se. Přijely se na nás podívat paní učitelky třídní, potěšili nás sladkým překvapením,
a společně jsme se prošli Čenkovicemi. Týden utekl jako voda, ve čtvrtek jsme vyhlásili vítěze závodů, vědomostního testu, proběhl karneval i volná zábava. V pátek jsme dopoledne ještě lyžovali, pak jsme si sbalili a rozloučili se se zasněženými, zimními a opět i slunečnými Čenkovicemi a vyrazili domů do „jarní “ Třebové.